Zamknij
Type at least 1 character to search
Do góry
SEO dla branży

SEO dla różnych branż

Jak długo trwa pozycjonowanie w Google? (Badanie przeprowadzone przez Ahrefs)

Jeśli zajmujesz się pozycjonowaniem strony internetowej swojego klienta, to bez wątpienia, niemal każdy z nich, zadaje to pytanie: Kiedy moja strona będzie zajmować najwyższe pozycje w rankingu Google? Powszechną odpowiedzią na to pytanie jest oczywiście „To zależy”, ponieważ wpływa na to wiele zmiennych: historia domeny, konkurencja, budżet, struktura strony, technologia itp. Bazując na analizie przeprowadzonej przez zespół Ahrefs na petabajtach historycznych danych rankingowych, przedstawimy ich materiał biga data dla lepszego zrozumienia tematu. Może to również dać nieco bardziej wymierną odpowiedź, coś bardziej konkretnego niż zwykłe „to zależy”.

Branże najczęściej stosujące usługi SEO

Usługi SEO (Search Engine Optimization) mogą być stosowane w praktycznie każdej branży, w której działają strony internetowe. Jednakże, istnieją niektóre branże, które szczególnie często korzystają z usług SEO , ponieważ konkurowanie o pozycje w wyszukiwarkach jest w nich szczególnie ważne.

Oto kilka branż, które najczęściej wykorzystują SEO:

 • E-commerce : Sklepy internetowe często rywalizują o pozycje w wynikach wyszukiwania, ponieważ większość zakupów online rozpoczyna się od wprowadzenia zapytania w wyszukiwarce.
 • Usługi finansowe: Firmy zajmujące się finansami, takie jak banki, kantory wymiany walut, czy doradcy finansowi, często rywalizują o pozycje w wyszukiwarkach, ponieważ wiele osób korzysta z internetu, aby szukać informacji na temat produktów i usług finansowych.
 • Turystyka: Branża turystyczna polega na sprzedaży doświadczeń i wakacji, dlatego ważne jest, aby strony internetowe agencji turystycznych i hoteli pojawiały się w wynikach wyszukiwania.
 • Zdrowie i uroda: W branży zdrowotnej i kosmetycznej wiele osób szuka informacji na temat chorób, zabiegów medycznych i kosmetyków. Dlatego wiele firm z tej branży korzysta z usług SEO, aby pomóc swoim stronom internetowym znaleźć się na szczycie wyników wyszukiwania.
 • Technologia: W branży technologicznej wiele firm oferuje produkty i usługi online. Dlatego konkurencja w tej branży jest bardzo silna, a pozycjonowanie w wyszukiwarkach może pomóc firmom wyróżnić się w tłumie.
 • Fotowoltaika: firmy fotowoltaiczne mocno wyróżniają się spośród całego segmentu usługowego i sprzedażowego. Popularność paneli fotowoltaicznych oraz tego jak odnawialne źródła energii są promowane również przez inicjatywy rządowe, powoduje ich chętne promowanie się w internecie. SEO dla branży fotowoltaiki jest w Polsce bardzo popularne.

Oczywiście, powyższe branże to tylko przykłady, a usługi SEO mogą być stosowane przez wiele innych branż, które posiadają strony internetowe.

Roczna Ilość transakcji w branżach (skala globalna)


Branże najczęściej sprzedające w Internecie

Sprzedaż w internecie rozwija się bardzo dynamicznie, a wiele branż decyduje się na prowadzenie biznesu online. Poniżej przedstawiam listę branż, które są najczęściej obecne w sprzedaży internetowej:

 • E-commerce - sprzedaż produktów online , najczęściej przez sklepy internetowe.
 • Moda - branża ta zawsze była obecna w sprzedaży detalicznej i stała się również bardzo popularna w sprzedaży online.
 • Elektronika - sprzedaż elektroniki w internecie jest bardzo popularna ze względu na szeroki wybór produktów i konkurencyjne ceny.
 • Usługi turystyczne - wiele biur podróży i hoteli sprzedaje swoje usługi online, co ułatwia klientom rezerwację wakacji.
 • Jedzenie i napoje - branża gastronomiczna rozwija się również w sprzedaży online, dzięki czemu klienci mogą zamawiać jedzenie z restauracji i dostawać je do domu.
 • Meble i wyposażenie wnętrz - sprzedaż mebli i wyposażenia wnętrz przez internet stała się bardzo popularna, ponieważ klienci mają dostęp do szerokiej gamy produktów i konkurencyjnych cen.
 • Kosmetyki i artykuły higieniczne - wiele firm kosmetycznych i higienicznych sprzedaje swoje produkty online, dzięki czemu klienci mogą łatwo znaleźć potrzebne produkty i zrobić zakupy z domu.
 • Zdrowie i suplementy diety - sprzedaż suplementów diety i produktów związanych ze zdrowiem również rozwija się w internecie, ponieważ klienci szukają alternatywnych sposobów na dbanie o swoje zdrowie.
 • Artykuły sportowe - sprzedaż artykułów sportowych online stała się bardzo popularna, ponieważ klienci mogą łatwo znaleźć potrzebne produkty i zrobić zakupy z domu.
 • Artykuły dla dzieci - sprzedaż artykułów dla dzieci online rozwija się bardzo dynamicznie, ponieważ rodzice szukają łatwych sposobów na kupowanie produktów dla swoich dzieci.